انجمن مردمی پاریزه رانی ژینگه بانه ( پاژین ) تاسیس 1378

پاژین

انجمن مردمی پاریزه رانی ژینگه بانه ( پاژین ) تاسیس 1378

آیا می دانستید : وجود پوشش گیاهی به منزله ذخیره آب در کوهستان و منابع زیرزمینی منطقه بوده و از این طریق طبیعتی با نشاط و زیبا خواهیم داشت.

درباره ما

فکر تاسیس انجمن پاژین بانه یا همان انجمن سبز سابق در سال ۱۳۷۸ شمسی یعنی ۱۹۹۹ میلادی شکل گرفت و بعد از مدت کوتاهی علاقمندان و دلسوزان محیط زیست و طبیعت توانستند همدیگر را پیدا کرده و در چها رچوب سازمان غیر دولتی (NGO) به صورت قانونی شروع به کار کردند. پاژین سازمانی غیر دولتی، غیر سیاسی و غیر تجاری می باشد که در راستای منافع عمومی تلاش می کند.

انجمن پارێزه‌ رانی ژینگه ( پاژین ) تحت شماره ۴۴ در اداره ثبت شرکت ها و موسسات غیر تجاری تحت شماره ملی ۱۴۰۰۳۴۹۱۳۹۰ به ثبت رسیده است و مجوز خود را از وزارت کشور دریافت نموده است.

برابر ماده ۱۰ اساسنامه انجمن شرایط عضویت عبارتند از :

۱-   برنامه ها و قوانین انجمن را بپذیرد.
۲-   مطالعه کتابهای پیشنهادی یا گذراندن کلاس آموزشی مقدماتی .
۳-   عضویت اعضای انجمن برای تمامی اتباع بالغ و صالح جمهوری اسلامی ایران بدون توجه به جنس ، قومیت، مذهب وطبقه اجتماعی آزاد است.
۴-   قبل از تشکیل اولین شورای مرکزی (هیئت مدیره‌)، هیئت موسس می تواند طبق اساسنامه عضو گیری نماید.
۵-   عضویت اعضاء سایر تشکل های غیر دولتی به شرط قبول مفاد این اساسنامه بلامانع است.

انواع عضویت :

۱-   عضویت رسمی: کسانیکه حق عضویت خود را می‏پردازند و یاقول همکاری دررشته مورد علاقه خود را به طور قطع داده ‏اند و فعالانه در هر زمان آماده همکاری هستند. این افراد دارای کارت عضویت سبز خواهند شد و می‏توانند در رأی‏ گیری‏ها شرکت کنند.
۲-   عضویت غیررسمی (هوادار): افرادی که تنها علاقه نشان داده‏اند و حق عضویت نمی‏پردازند و نیز افراد زیر ۱۶ سال. این افراد دارای کارت نارنجی (هواداری) خواهند شد و بالطبع حق شرکت در رأی‏ گیری‏ها را نخواهند داشت.

parvaneh1