انجمن مردمی پاریزه رانی ژینگه بانه ( پاژین ) تاسیس 1378

پاژین

انجمن مردمی پاریزه رانی ژینگه بانه ( پاژین ) تاسیس 1378

آیا می دانستید : وجود پوشش گیاهی به منزله ذخیره آب در کوهستان و منابع زیرزمینی منطقه بوده و از این طریق طبیعتی با نشاط و زیبا خواهیم داشت.

سگ های بلا صاحب در چنگال محبت پناهگاه حیوانات شهرداری بانه

چه اقدام خوب و پسندیده ای بود ، ساختن پناهگاهی برای سگهای بی پناه و بلا صاحب در بلاد بانه ، بلدیه یا همان شهرداری خودمان گل کاشت و تعدادی از سگ های بلاصاحب شهر را صید و در چنگال این پناهگاه محبت آمیز قرار داد ، ولی حیف که موارد بسیار بسیار کوچک زیر به ذهنشان نرسیده بود که اجرا نمایند :
۱- دوستان بلدیه یادشان رفته بود بدانند که حیوانات بی لانه و بلاصاحب ، موجوداتی زنده اند و علاوه بر آب ،  به غذا هم نیازمندند !!!
۲- حیوانات نگون بخت سگ پدر و سگ مادر ، شاید نتوانند در گرمای شدید مثل ما آدمها غرولند کنند ولی آنها هم سگند و باید در شان یک سگ با آنان رفتار شود !!!
۳- سگ بودن آنها دست خودشان که نبوده ، قرار بود بلدیه ی شهرمان مادرانشان را عقیم کند تا بدنیا نیایند و در چنگال پناهگاه شهرداری نیافتند ، ولی حال که امورات بسیار بسیار مهم ، مانند کاشت گل در دست اقدام دارند ، فرصت نکرده اند به این مادر مرده های پدر مرده هم برسند و عاقبت زاده شدند ، آنهم چه زادنی!!!
۴- آنهایی که کردند ، نباید کاری می کردند که کسی این پناهگاه محبت آمیز را مشاهده کنند ، حالا که همه دیده اند، بایستی آنقدر به آنها رسیدگی می گردند که حتی آب هم باید در آبخوری هایشان ریخته می شد ، البته اگر هم آب نریختند ، اشکالی ندارد شیر بریزند ، چون سگهای سگ پدر ، سگ مادر که بلد نیستند اشکال بگیرند که تشنه ایم ، البته ما و آنها می دانیم که از شیر بسیار شادمان خواهند شد در یک کلام  ، آب هم باشد کافی است !!!!

چه شیرین است این صحنه های زیبا و دلفریب در پناهگاه سگ های پدر سگ مادر سگ که توجه شما عزیزان را به آن جلب می کنم.

 

نوشته شده توسط دوشنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۴۰۱ 633 بازدید
دسته : اخبار ، نثر و شعر
http://www.pajinngo.ir/?p=11973